Opony motocyklowe marki Metzeler znane są fanom jednośladów nie od dziś. Historia tego niemieckiego przedsiębiorstwa sięga bowiem 1863 roku, gdy w Monachium powołał ją do życia Robert Friedrich Metzeler. Jeszcze w XIX wieku spółka zaczęła produkować opony samochodowe i motocyklowe, jednak w latach siedemdziesiątych przedsiębiorstwo skupiło się na produkcji opon wyłącznie do jednośladów. Dziś marka ta jest spółka zależną od legendy włoskiej motoryzacji - Pirelli. Włoska myśl technologiczna połączona z niemiecką precyzją to gwarancja jakości w każdych warunkach.
 
Firma Metzeler od początku stawiała na nowoczesne technologie. Niemal z każdym sezonem proponowała klientom nowe wzory bieżników, a niemieccy inżynierowie co rusz pracowali nad nowymi mieszankami gumowymi w celu poprawy jakości opony. Dekady doświadczeń sprawiły, że dziś marka posiada w swoim portfolio ogumienie zarówno to chopperów czy motocykli klasycznych, ale również do skuterów i maszyn typ enduro. 
 

Opony motocyklowe Metzeler - opinie

Ogumienie marki Metzeler cieszy się wysoką popularnością od dekad. Chętnie sięgają po nie zarówno zwykli amatorzy jednośladów, jak i profesjonalni zawodnicy walczący ze sobą o nagrody na torach. Nic dziwnego - ponad 120 lat doświadczenia w produkcji opon motocyklowych przekłada się na ponadczasową jakość, która potrafi zachwycić niemal każdego. Na forach motoryzacyjnych nie brak opinii, że opon Metzeler oferują doskonałą przyczepność w każdych warunkach pogodowych i chętnie są polecane zarówno do miasta, jak i na dłuższe trasy. 
 

Opony Metzeler - które wybrać?

Posiadaczom dużych motocykli turystycznych czy maszyn typu cruiser doskonale znane są zapewne opony motocykle Metzeler Me 880 Marathon - jest to bowiem jeden z najpopularniejszych modeli wykorzystywany w jednośladach tego typu na całym świecie. Ogumienie to charakteryzuje się doskonałym poziomie twardości - wszystko za sprawą innowacyjnej mieszanki, która jest jednocześnie na tyle miękka, że jednoślad dobrze trzyma się podłoża, a zarazem pozostaje dość twarda, aby zapewnić oponie długą żywotność. Na uwagę zasługuje także rzeźba bieżnika tego modelu. Rowki dobrze odprowadzają wodę spod kół w ulewne deszcze, a charakterystyczna konstrukcja karkasu zapewnia komfort i bezpieczeństwo jazdy nawet przy dużych prędkościach. 
 
Z kolei właściciele maszyn sportowych i sportowo turystycznych powinni zwrócić uwagę na opony motocyklowe Metzeler Z8, a w zasadzie Metzeler Roadtec Z8 Interact. Jest to opona letnia, produkowana w wariancie 17 i 18-calowym, która zadebiutowała w 2010 roku. Posiada ona szkielet opony o różnych strefach twardości - nieco bardziej miękkie boki zapewniają doskonałą przyczepność podczas jazdy, a twardsze środek - wydłużone osiągi. To świetny wybór dla osób, które cenią sobie nie tylko wysoki komfort jazdy, ale również długowieczność produktów. Przy produkcji opon Z8 wykorzystuje się krzemionkę, która znacząco poprawia wytrzymałość ogumienia, a autorska rzeźba bieżnika prawidłowo odprowadza wodę nawet podczas ulewnych opadów atmosferycznych. 
 
Metzeler jest doskonałym przykładem na to, że motoryzacyjny sojusz niemiecko-włoski może przynosić fantastyczne efekty. Pamiętajmy, że opony to jedyne element naszego pojazdu, który ma bezpośredni kontakt z podłożem, dlatego zakup ogumienia wysokiej jakości, to najlepsza polisa ubezpieczeniowa, w jaką możemy zainwestować.