Renault to jeden z najstarszych producentów motoryzacyjnych na świecie i zarazem jedna z najpopularniejszych marek samochodowych. Każdego roku z fabryk tego francuskiego producenta wyjeżdżają kolejne modele niewielkich miejskich samochodów osobowych, modnych SUV-ów czy masywnych pojazdów dostawczych. Od kilku lat sporym zainteresowaniem cieszy się m.in. Renault Captur, czyli miejski crossover, który produkowany jest już od blisko 10 lat. 
 
Model zadebiutował w 2013 roku, a od 2019 roku produkowana jest jego druga generacja. Jeśli jesteśmy posiadaczami tego modelu i chcemy, aby służył nam on przez wiele kolejnych lat, powinniśmy o niego odpowiednio zadbać. Jedną z fundamentalnych spraw, na które powinniśmy zwrócić uwagę, jest jakość ogumienia. Które opony wybrać? 
 

Renault Captur - jaki rozmiar opon?

Druga generacja Renault Captur produkowana jest m.in. w hiszpańskim Valladolid oraz chińskim Wuhan. Podczas produkcji fabrycznie wykorzystuje się zazwyczaj opony w rozmiarze 195/65 R15, jednak wiele zależy od tego, na jaki wariant wyposażenia się zdecydujemy. Często jako zamienniki stosuje się również ogumienie w rozmiarze 205/60 R16 oraz 205/55 R17. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego, jakie opony powinniśmy zamontować w naszym pojeździe - informacje te możemy otrzymać w autoryzowanym serwisie Renault. Wiedzę tę możemy zaczerpnąć także z instrukcji obsługi pojazdu lub na bocznej ściance obecnie zamontowanych opon. 
 

Polecane opony do Renault Captur

Jeśli chodzi o opony letnie do Renault Captur, prawdziwym hitem sprzedażowym jest model Michelin Primacy 3. Ogumienie to charakteryzuje się wysokim indeksem prędkości i nośności, a także niskimi oporami toczenia i niezwykle krótką drogą hamowania na mokrej nawierzchni. Niskie opory toczenia sprawiają, że jazda na tych oponach jest nie tylko niezwykle komfortowa, ale także jest ona niezwykle ekonomiczna i ekologiczna - ze względu na niższy poziom spalanego paliwa. Doskonałe wyniki modelu Michelin Primacy 3 potwierdzają testy bezpieczeństwa, takie jak TCS, Auto Bild czy ADAC. Ponadto ogumienie to jest niezwykle trwałe i wytrzymałe. Dobrze sprawdza się nawet podczas ulewnego deszczu. To bez wątpienia jedna z najlepszych opon klasy premium, dostępna na naszym rynku.
 
Kierowcy, którzy chcą zakupić opony zimowe do Renault Captur, często decydują się na wybór ogumienia Bridgestone Blizzak LM005. Model ten jest jednym z nielicznych, który spełnia najwyższe standardy w zakresie hamowania na mokrej nawierzchni w warunkach zimowych. Potwierdzają to także liczne niezależne testy bezpieczeństwa, przeprowadzane przez topowe niemieckie automobilkluby. Ogumienie Blizzak zawdzięcza swoje właściwości specjalnie zaprojektowanemu bieżnikowi, który świetnie sprawdza się w każdych warunkach pogodowych, a specjalna mieszanka gumowa sprawia, że opon zachowuje swoje właściwości nam podczas niskich temperatur. Środkowoeuropejska pogoda bywa niezwykle kapryśna, dlatego warto być przygotowanym na każde warunki atmosferyczne.