Pirelli to jedna z najcenniejszych pereł włoskiej motoryzacji. Marka ta jest doskonale znana zarówno wielbicielom sportowej jazdy, jak i laikom, wykorzystującym samochody i motocykle do codziennego transportu. Podczas 150 lat istnienia marka ta stała się jednym z najważniejszych brandów w światowym przemyśle auto-moto. Po opony Pirelli sięgają zarówno kierowcy samochodów osobowych, jak i motocykliści. Co wyróżnia opony marki Pirelli? Dlaczego warto zwrócić na nie uwagę.
 
Przedsiębiorstwo Pirelli zostało założone przez Giovanniego Battiste Pirelli w 1982 roku w Mediolanie. Marka w zasadzie od zawsze była kojarzona ze sportem, gdyż z opon tego przedsiębiorstwa wykorzystali sportowcy już na początku XX wieku. Współcześnie firma posiada zakłady produkcyjne w Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Chinach, Turcji czy Rumunii. Skupmy się jednak na oponach motocyklowych. 
 

Opony motocyklowe Pirelli

Po ogumienie marki Pirelli sięgają motocykliści, którzy nie godzą się na kompromisy. Opony te zostały stworzone dla motocykli o sportowym zacięciu, oferując kierowcy maksymalne osiągi przy jednoczesnym poczuciu bezpieczeństwa i komfortu. W sportach motoryzacyjnych nie ma miejsca na pomyłki - nic więc dziwnego, że opony Pirelli są tak często wykorzystywane na torach. W zależności od stylu jazdy, który preferujemy, możemy wybrać ogumienie idealnie dopasowane do naszych potrzeb i cieszyć się przyjemnością jazdy.
 

Które opony Pirelli cieszą się największą popularnością?

Jeśli poszukujemy ogumienia sportowo-turystycznego, doskonałym wyborem będą opony motocyklowe Pirelli Diablo Strada. Opinie internautów są jednoznaczne. Wysokiej klasy mieszanka zapewnia doskonałą przyczepność podczas jazdy - także na mokrej nawierzchni - a funkcjonalny bieżnik nie tylko dobrze odprowadza wodę spod kół, ale także zapewnia równomierne zużycie profilu. Jeśli na co dzień poruszamy się motocyklem sportowo-turystycznym, uwagę powinniśmy zwrócić również na opony motocyklowe Pirelli Angel. Zastosowanie ogumienia tego typu pozwoli nam w pełni wykorzystać możliwości technicznej naszej maszyny, zapewniając na komfortową i bezpieczną jazdę na każdej trasie. Bieżnik tego modelu został stworzony “na miarę” konstrukcji opony, dzięki czemu opona doskonale zachowuje się w każdych warunkach pogodowych. Opony Pirelli Angel są niezwykle wytrzymałe i długowieczne. Kierowcy zwracają szczególną uwagę na wysokie poczucie kontroli nad maszyną podczas jazdy.
 
Opony motocyklowe Pirelli Scorpion Trail II to z kolei doskonały wybór dla posiadaczy motocykli szosowo-terenowych. Drapieżna rzeźba bieżnika sprawdza się doskonale nie tylko w każdych warunkach pogodowych, ale także na każdym typie nawierzchni. Zastosowanie nowoczesnej mieszanki gumowej zapewnia kierowcy poczucie bezpieczeństwa, a sama opona jest niezwykle wytrzymałą i długowieczna. To bez wątpienia jedna z najlepszych opon w tym segmencie cenowym, która dobrze sobie radzi zarówno na podmiejskich szosach, jak i na drogach nieutwardzonych. 
 
Prawidłowy dobór opon jest niezwykle ważny dla bezpieczeństwa i komfortu każdego kierowcy. Wybierając opony marki Pirelli, możemy być pewni, że jest to zakup, za którym stoi wysoka jakość wykonania produktu. Włoscy inżynierowie od dekad nie ustają w staraniach tworzenia nowoczesnych i bezpiecznych opon dla każdego kierowcy.