Dunlop Tyres to brytyjskie przedsiębiorstwo działające w branży oponiarskiej już od ponad 130 lat. W ofercie marki znajdziemy opony do miejskich samochodów osobowych, SUV-ów, a nawet opony do pojazdów dostawczych. Sporą popularnością wśród klientów tej marki cieszy się również ogumienie motocyklowe. Co ważne, opony marki Dunlop Tyres wykorzystywane są nie tylko przez kierowców, wykorzystujący samochody i jednoślady do codziennej jazdy. Na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Na wstępie warto zaznaczyć, że ogumienie to cieszy się szerokim zastosowaniem w sportach motoryzacyjnych - jest to m.in. główna marka opon w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans. Przedsiębiorstwo to produkuje także ogumienie powszechnie stosowane podczas rajdów i wyścigów motocyklowych.  Dunlop ma również spore zaplecze produkcyjne - zarówno pod względem projektowym, jak i innowacyjnym. Ma to związek z faktem, że głównym udziałowcem marki jest amerykański koncern oponiarski Goodyear, który jest jednym z największych przedsiębiorstw produkujących opony na świecie. Dekady doświadczeń obu marek sprawiły, że dziś ogumienie Dunlop jest polecane przez wielu ekspertów, a same opony świetnie sprawdzają się podczas rygorystycznych testów bezpieczeństwa. 

 

Opony motocyklowe Dunlop - które wybrać?

Ogumienie marki Dunlop to bez wątpienia produkty klasy premium. Opony te charakteryzują się doskonałą jakością wykonania oraz świetnymi właściwościami jezdnymi. W przeciwieństwie do wielu modeli dostępnych na rynku, ogumienie Dunlop zachowuje świetną przyczepność w każdych warunkach pogodowych. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w środkowoeuropejskim klimacie, gdzie podczas sezonu motocyklowego upalne dni przeplatają się z deszczowymi. Pamiętajmy, że wybór wysokiej jakości opon to inwestycja w nasze bezpieczeństwo.

Jednym z najpopularniejszych modeli tego brytyjskiego producenta są opony motocyklowe Dunlop D404. Opony te wykorzystywane są w wielu ciężki turystycznych motocyklach. Z ogumienia tego fabrycznie korzysta m.in. marka Harley-Davidson. Wśród miłośników jednośladów opony te chwalone są przede wszystkim za doskonałą przyczepność i niskie ścieranie. Ogumienie to dobrze klei się do asfaltu, a zaawansowana rzeźba bieżnika dobrze odprowadza wodę spod kół, gwarantując nam komfort i bezpieczeństwo w każdych warunkach pogodowych. Miłośnicy motocykli sportowych powinni natomiast zwrócić uwagę na opony motocyklowe Dunlop Sportmax. Model ten doskonale sprawdza się zarówno na torze, jak i podczas codziennej miejskiej jazdy. Opona dobrze zachowuje się na zakrętach, dzięki czemu nie musimy obawiać się utraty kontroli nad pojazdem podczas wykonywania manewrów. Z racji tego, że model Sportmax jest ogumieniem typowo sportowym - wielu kierowców zwraca uwagę, że opony te najlepiej radzą sobie latem. Na szczęście, dzięki innowacyjnemu projektowi bieżnika - opona zachowuje swoje kluczowe właściwości także w deszczowe dni. To bez wątpienia doskonały wybór dla miłośników szybkiej jazdy.