Ducati Diavel to motocykl łączący w sobie najlepszej cechy turystycznego cruisera i klasycznego naked bike. Model ten produkowany jest przez to włoskie przedsiębiorstwo wchodzące w skład koncernu Volkswagen już od 10 lat. Ducati od lat zajmuje się produkcją motocykli sportowych, dlatego Diavel charakteryzuje się świetnym designem. Dzięki przeniesieniu masy pojazdu na przód motocykl cechuje się drapieżną, agresywną postawą, a wykorzystanie nowoczesnych technologii nadaje niebywały komfort jazdy i maksymalne poczucie bezpieczeństwa. 
 

Jakie opony motocyklowe do Ducati Diavel wybrać?

Obecnie w polskiej dystrybucji znajduje się model Diavel 1260 wyposażony w koła w rozmiarach 3,5" x 17" oraz 8" x 17". Fabrycznie montuje się do nich opony Pirelli Diablo Rosso III - z przodu w rozmiarze 120/70 ZR17, a z tyłu 240/45 ZR17, jednak nie jest to oczywiście jedyny możliwy wybór. Warto jednak rozważyć zakup właśnie tego ogumienia, gdyż ta sportowa opona doskonale nadaje się do ruchu drogowego w każdych warunkach pogodowych, a dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii doskonale łączy w sobie sportowe przyspieszenie z nadzwyczajnym komfortem i bezpieczeństwem jazdy.
 

Opony letnie do motocyklu Ducati Diavel

Poza fabrycznie stosowanymi oponami Pirelli warto zwrócić uwagę na ogumienie Michelin Pilot Power 3. Model ten szybko zyskał sporo fanów wśród kierowców, którzy cenią nie tylko znakomite osiągi i przyspieszenie, ale także komfort jazdy i pewność prowadzenia. Sportowy charakter opony sprawia, że nadaje się ona nie tylko do jazdy po drogach publicznych, ale także świetnie nada się podczas jazdy torowej. Inżynierowie Michelin na etapie produkcji połączyli ze sobą dwie mieszanki o różnych poziomach twardości, co pozytywnie wpłynęło na stabilność na zakrętach. Boczne krawędzie gwarantują doskonałą przyczepność, a miękki środek odpowiada za żywotność opony. Jest to bez wątpienia jedna z najlepszych opon motocyklowych wyprodukowanych przez tego francuskiego producenta. Jeśli cenimy sobie włoski pazur, niemiecką precyzję i francuską technologię - takie połączenie będzie idealne dla każdego posiadacza Ducati Diavel.
 

Opony zimowe do motocyklu Ducati Diavel

Ze względu na sportowych charakter motocykla Ducati Diavel ciężko na rynku oponiarskim znaleźć ogumienie dostosowane do jazdy po śniegu. Z tego powodu warto wybierać ogumienie jak najlepiej przystosowane do jazdy po mokrych nawierzchniach. Bardzo dobre wyniki na tego typu drogach odnotowują opony Pirelli Diablo Rosso III - ogumienie fabrycznie montowane w Ducati Diavel 1260.  Bieżnik w kształcie błyskawic zapewnia doskonałe odprowadzanie wody i naprawdę wysokie poczucie bezpieczeństwa. Pamiętajmy jednak, że pogoda w Polsce bywa kapryśna. Sportowe opony i motocykle nastawione są na szybką i efektowną jazdę po suchych lub mokrych torach i drogach ekspresowych, a nie na przejażdżki zaśnieżonymi ulicami. W przypadku śniegu, o ile nie dysponujemy motocyklem off roadowym, taka przejażdżka może skończyć się bolesną wywrotką. Dobrej jakości opony pozwalają jednak wydłużyć sezon motocyklowe o deszczową jesień.