Aston Martin Vantage to samochód sportowy średniej klasy produkowany od 2005 roku. Jego druga generacja została zaprezentowana w październiku 2017 roku, jednak do produkcji trafił on rok później. Sama marka Aston Martin może pochwalić się blisko 110-letnią tradycją. Przedsiębiorstwo to zostało założone już w 1913 roku przez Lionela Martina i Roberta Bamforda, którzy już wcześniej zajmowali się sprzedażą samochodów Singer. 
 
Pojazdy tego brytyjskiego producenta nie są zbyt powszechnie spotykane na polskich ulicach. Na zakup modeli tego typu decydują się koneserzy, prawdziwi fani motoryzacji, którzy mogą sobie pozwolić na taką inwestycję. Jeśli jesteśmy posiadaczami tak wspaniałe auta, jak Aston Martin Vantage – warto o nie szczególnie zadbać. Każdy detal ma ogromny wpływ na codzienny komfort i bezpieczeństwo jazdy. Nie inaczej jest w przypadku ogumienia. Które opony wybrać?

 

Aston Martin Vantage - jaki rozmiar opon?

Rozmiary opon w pojeździe Aston Martin Vantage mogą różnić się w zależności od generacji lub wyposażenia. I tak na przykład model Aston Martin Vantage AM6 na przedniej osi fabrycznie posiada zwykle ogumienie w rozmiarze 255/40 ZR20, a na tylnej 295/35 ZR20. Informację tę jednak warto zweryfikować w autoryzowanym serwisie marki lub u specjalisty w serwisie oponiarskim. Fabryczny rozmiar opon znajdziemy także w instrukcji obsługi pojazdu, 

 

Opony letnie do Aston Martin Vantage

Jeśli chodzi o opony letnie do Aston Martin Vantage, warto sięgać po modele od sprawdzonych i renomowanych producentów. Doskonałym przykładem może być Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, który notuje doskonałe wyniki podczas niezależnych testów bezpieczeństwa, prowadzonych przez topowe niemieckie automobilkluby. Model ten charakteryzuje się nowoczesną mieszanką gumową, zapewniającą wysoką odporność na uszkodzenia oraz doskonałym asymetrycznym bieżnikiem, gwarantującym świetne właściwości jezdne w każdych warunkach pogodowych. Doskonałą alternatywą dla tego modelu może być także Continental SportContact 6. Ta niemiecka opona notuje świetne wyniki podczas hamowania na mokrej nawierzchni oraz zapewnia komfort i bezpieczeństwo jazdy nawet podczas ulewnego deszczu. Z modelem Continental SportContact 6 spokojne możemy wykonywać codzienne manewry drogowe, bez obawy o utratę przyczepności. 
 

Opony zimowe do Aston Martin Vantage

Jeszcze więcej uwagi powinniśmy poświęcić zakupowi ogumienia zimowego – zwłaszcza że pogoda w naszym kraju jest niezwykle kapryśna. W segmencie opon premium na wyróżnienie zasługują modele Michelin Pilot Alpin 5 oraz Pirelli SottoZero Serie 3. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup opon od włoskiego czy francuskiego producenta, możemy być pewni, że nasz pojazd będzie sobie świetnie radził na drodze niezależnie od warunków atmosferycznych. Dekady doświadczeń sprawiają, że opony te świetnie radzą sobie podczas jazdy po śniegu i błocie pośniegowym, zapewniając przyczepność i stabilność trakcji. To doskonały wybór dla osób nieuznających żadnych kompromisów w kwestii bezpieczeństwa i wygody. 
 
 
Kliknij tutaj, jeśli szukasz opon do samochodów Aston Martin -> https://www.oponyprofi.pl/opony-do/aston-martin