Z roku na rok jednoślady cieszą się coraz większą popularnością. Fakt ten możemy zaobserwować zwłaszcza na zjazdach motocyklowych, które odbywają się cyklicznie na terenie całego kraju. Zaczynając przygodę z motocyklami, warto pamiętać, że oprócz prawa jazdy i porządnej maszyny - przydatne mogą okazać się podczas bliskich i dalekich tras odpowiednie akcesoria. 
 
Przed pierwszą jazdą warto wyposażyć się w dobrej jakości pokrowiec na motor, który nie tylko ochroni nasz jednoślad przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, ale także w niewielkim stopniu zabezpieczą nasz pojazd przed kradzieżą.
 

Jaki pokrowiec na motocykl wybrać?

Przede wszystkim pokrowiec powinien być dobrze dopasowany rozmiarem. Większość marek oferuje rozmiarówkę podobną do tej, którą znamy ze sklepów odzieżowych, a więc nie powinno być problemu z ogólnym rozeznaniem. Następnie warto zwrócić uwagę na kolor. Pamiętajmy, że pokrowce w jasnych odcieniach co prawda łatwiej się brudzą, ale nie nagrzewają tak motocykli, jak ciemne materiały. 
 
Następnie warto przemyśleć, jakie zastosowanie ma mieć nasz pokrowiec. Jeśli trzymamy jednoślad pod blokiem, warto wybrać model grubszy, kilkuwarstwowy i przede wszystkim wodoodporny. Zwróćmy także uwagę na system zabezpieczający pokrowiec przed zdjęciem przed przypadkową osobę. Dobrej jakości pokrowiec uchroni nasz pojazd przed korozją, brudem, a nawet kradzieżą. Jeśli nasz motocykl będzie stał w zamykanym garażu - śmiało możemy wybrać wówczas cieńszy pokrowiec, który łatwo będziemy mogli schować do schowka.
 

Pokrowiec na motocykl z kufrem

Motocykle wyposażone w kufry są dość sporych rozmiarów, jednak także posiadacze tego typu jednośladów nie muszą się martwić o dostępność wysokiej jakości pokrowców. Dobrze zaopatrzone sklepy stacjonarne i internetowe oferują pokrowce w przeróżnych rozmiarach i z pewnością każdy amator jednośladów znajdzie coś dla siebie. Pamiętajmy jednak, że pokrowiec na motocykl to nie jest zwyczajna plandeka, dlatego zawsze wybierajmy tylko sprawdzone produkty. Tanie, importowane pokrowce mogą okazać się nietrwałe na zmienne warunki atmosferyczne. 
 

Pokrowiec na motocykl - gdzie kupić?

Pokrowiec na motocykl możemy kupić w większości sklepach oferujących akcesoria dla motocyklistów. Nim podejmiemy decyzje o zakupie, warto jednak poważnie przemyśleć, który model będzie dla nas najlepszy. Dobrym rozwiązaniem może się okazać zatem przejrzenie oferty sklepów internetowych. Choć w tym przypadku tracimy okazję do bezpośredniego kontaktu ze sprzedawcą, to dzięki temu w łatwy sposób porównamy parametry wybranych pokrowców. Zorientujemy się także w cenach panujących na rynku. Pomocne w zakupach mogą się okazać również opinie innych internautów. 
 
Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup pokrowca w salonie stacjonarnym, czy sklepie internetowym - pamiętajmy, aby była to firma oparta na doświadczeniu. Wybierajmy sprzedawców, którzy w przypadku wystąpienia wrodzonych wad produktu nie chowają głowy w piasek oraz oferują obsługę klienta na wysokim poziomie.