Nissan Qashqai to jeden z topowych crossoverów tego japońskiego producenta. Po raz pierwszy został zaprezentowany w 2006 roku podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. Kilka miesięcy temu została zaprezentowana trzecia generacja tego pojazdu. Jest to pierwszy Qashqai, który oferuje hybrydowy układ napędowy e-Power. Chcąc cieszyć się świetnymi osiągami i poczuciem bezpieczeństwa - warto zainwestować w porządnej jakości ogumienie. Jakie opony do Nissan Qashqai wybrać?
 

Nissan Qashqai - jaki rozmiar opon

Producent najczęściej stosuje opony o rozmiarze 215/65 R16 lub 215/55 R18. Ich rozmiar może jednak różnić się w zależności od generacji lub wybranej wersji wyposażenia. Opcjonalnie możemy wykorzystać także opony w rozmiarze 215/60 R17, 225/55 R18, 235/50 R18. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do rozmiaru opon, możemy go sprawdzić na bocznej ściance obecnie zamontowanej opony lub odszukać rozmiar ogumienia w instrukcji pojazdu. Prawidłowy dobór rozmiaru opon ma kluczowe znaczenie dla naszego bezpieczeństwa i komfortu jazdy.
 

Które opony do Nissan Qashqai wybrać?

Jeśli chodzi o opony letnie do Nissan Qashqai, na rynku znajdziemy wiele modeli dostosowanych do wymagań kierowców. W przypadku ogumienia klasy średnia, na wyróżnienia na pewno zasługuje model Hankook Ventus S1 evo2 K117A SUV. Ten południowokoreański producent specjalizuje się w produkcji opon już od 80 lat. Obecnie jest to jedna z topowych marek w branży. Model ten cechuje się doskonały zbilansowanie niskich oporów tarcia z krótką drogą hamowania na mokrej nawierzchni. Potwierdzają to restrykcje badania europejskie. Ogumienie Hankook Ventus zostało zaprojektowane typowo z myślą o SUVach. Unikalnie zaprojektowany bieżnik świetnie odprowadza wodę oraz zapewnia przyczepność na drodze nawet podczas ulewnych opadów deszczu. 
 
Jeśli natomiast szukamy czegoś z segmentu premium - Nokian Wetproof SUV będzie doskonałym wyborem. Model ten, choć charakteryzuje się nieco większymi oporami toczenia niż jego południowokoreański odpowiednik, to zapewnia jeszcze krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni. Jest to idealny wybór do kierowców małych i średnich SUV-ów. Marka Nokian Tyres wywodzi się z Finlandii - inżynierowie pracujący nad ogumieniem doskonale zdają sobie zatem sprawę ze zmiennych, europejskich warunków atmosferycznych. Technologia Responsive Lock chroni nas przed zjawiskiem aquaplaningu oraz pozwala zachować stabilność nawet podczas ostrych zakrętów. 
 
W segmencie premium znajdziemy także opony zimowe do Nissan Qashqai. W tym miejscu warto wspomnieć o modelu Goodyear UG Performance G1, który od lat notuje doskonałe wyniki w niezależnych testach bezpieczeństwa, które są przeprowadzane przez największe niemieckie automobilkluby. Goodyear to amerykańska marka, będąca jednym ze światowych liderów w dziedzinie produkcji opon. Wspomniany model charakteryzuje się wysokim indeksem prędkości i nośności, świetną przyczepnością, a także zaawansowaną rzeźbą bieżnika, dzięki której opona dobrze “wgryza się” w śnieg i błoto pośniegowe. W segmencie ekonomicznym natomiast polecane są opony Imperial Snowdragon UHP.