Jeśli myślimy o azjatyckim SUV-ie, warto z pewnością wziąć pod uwagę Hyundai Santa Fe. Jego pierwsza generacja ukazała się ponad 20 lat temu i był to pierwszy, klasyczny SUV klasy średniej w ofercie tego producenta. Samochód szybko zyskał dużą popularność w Stanach Zjednoczonych. Co ciekawe, produkcja pierwszej generacji Santa Fe była prowadzona aż do 2015 roku. Obecnie trwa produkcja czwartej generacji tego modelu. Stylistyka najnowszej generacji nawiązuje do Hyundaia Kona. 

Jakie opony do Hyundai Santa Fe?

Oryginalne rozmiary opon do Hyundai Santa Fe to 215/70 R15, 225/70 R16 i 235/65 R17, jednak jako zamienniki stosuje się 235/60 R16, 235/60 R18 i 235/55 R19. Jeśli kupiliśmy samochód z drugiej ręki i chcemy w nim wymienić ogumienie, najlepiej będzie przeczytać na boku opony ich aktualny rozmiar. Jeśli mamy co do tego wątpliwości - najlepiej skontaktować się w tej sprawie ze specjalistą. Na rynku dostępna jest cała masa opon, które doskonale sprawdzą się w polskim klimacie. Na które opony do Hyundaia Santa Fe warto zwrócić uwagę?

Opony zimowe do Hyundai Santa Fe

W przypadku opon zimowych z segmentu ekologicznego nie sposób nie wspomnieć o modelu Barum Polaris 5. Marka ta wchodzi w skład Continentala, jednego z największych na świecie koncernów produkujących opony. Opona dobrze radzi sobie na mokrej nawierzchni, a przy tym oferuje satysfakcjonujące osiągnięcia w dobrej cenie. Dzięki wzmocnionej konstrukcji dobrze sprawdzi się w większości SUV-ów. Spełnia także wszelkie normy europejskie dotyczące opon. Wśród zimowych opon premium, nie można zapomnieć o modelu Nokian WR SUV 3. Opony tej fińskiej marki są wprost stworzone do jazdy po śniegu, a także skutecznie odprowadzają błoto pośniegowe. Finowie z racji klimatu, jaki panuje w ich kraju, opanowali produkcję opon niemal do perfekcji, co potwierdzają liczne testy bezpieczeństwa, jak Auto Bild czy Auto Zeitung. 

Opony letnie do Hyundai Santa Fe

Jeżeli zależy nam na naprawdę wysokim komforcie jazdy, przeglądając oferty sklepów, z  pewnością warto zwrócić uwagę na Pirelli Scorpion Verde All Season. Model ten został stworzony z myślą o samochodach z napędem na cztery koła. Dzięki asymetrycznemu bieżnikowi zapewnia wysoki komfort jazdy i bezpieczeństwa zarówno na drogach asfaltowych, jak i gruntowych - nieważne czy jedziemy w słoneczny, czy deszczowy dzień. Innowacyjna mieszanka sprawia, że opona dobrze radzi sobie w każdych temperaturach, dlatego też jesienią nie musimy martwić się pierwszymi przymrozkami. 
 
Spośród tańszych opon, na wyróżnienie z pewnością zasługuje Uniroyal RainExpert 3, oferujący jeden z najlepszych stosunków ceny do jakości. Co prawda opona ta charakteryzuje się dość przeciętnym oporem toczenia, który wpływa na oszczędność jazdy, ale za to doskonale radzi sobie na mokrej nawierzchni. Niełatwo będzie znaleźć coś w tym przedziale cenowym, co będzie zapewniało takie poczucie bezpieczeństwa. Wszystko dzięki bieżnikowi wzorowanemu na skórze rekina, który ma uchronić nas przed efektem aquaplaningu. Opona ta charakteryzuje się także doskonałą przyczepnością.