Nissan Leaf to samochód elektryczny klasy kompaktowej produkowany przez Nissana od 2010 roku. Był to zupełnie nowy i pierwszy elektryczne model w ofercie tego japońskiego producenta. W 2017 roku zadebiutowała druga generacja pojazdu. Wraz z rosnącą popularnością pojazdów elektrycznych, coraz więcej osób decyduje się na zakup właśnie tego modelu. Które opony do Nissan Leaf wybrać?
 

Nissan Leaf - jaki rozmiar opon

W Nissanie Leaf fabrycznie montuje się opony o wymiarze 205/55 R16 Indeks: 91 T, ale zamiennie możemy stosować także rozmiar 215/50R17 Indeks: 91 V. Jako że Nissan Leaf nie jest za często spotykany na polskich drogach, warto decyzje o wymianie opon skonsultować z autoryzowanym serwisem Nissana. Źle dobrane opony nie tylko mogą wpływać na obniżenie komfortu jazdy, ale także mogą stwarzać niebezpieczeństwo na drodze. Dobrym pomysłem będzie także konsultacja ze specjalistą ds. obsługi klienta w renomowanym sklepie z oponami.
 

Które opony do Nissan Leaf wybrać?

Michelin Primacy 4 to jeden z najczęstszych wyborów spośród opon letnich do Nissana Leaf. Ogumienie to zgodnie z normami Unii Europejskiej charakteryzuje się najwyższą klasą w dziedzinie hamowania na mokrej nawierzchni, zapewniając wysoką przyczepność na drodze w każdych warunkach pogodowych. Jest to niezwykle istotny i uniwersalny wskaźnik bezpieczeństwa. Opona Michelin Primacy 4 charakteryzuje się także mniejszym oporem toczenia, a także wyższą żywotnością niż jej poprzednik - dzięki temu jazda nią jest nie tylko bardziej ekologiczna, ale także ekonomiczna. Model ten już trzeci rok z rzędu jest polecany w testach TCS, Auto Bild czy ADAC. Jeśli szukamy czegoś tańszego, a jednocześnie zależy nam na wysokich osiągach - doskonałym wyborem będzie ogumienie Dębica Presto UHP 2, charakteryzujący się doskonałą proporcją ceny do jakości. Opony te może nie mają najniższych oporów toczenia, ale charakteryzują się dobrą przyczepnością na mokrej nawierzchni, nawet na zakrętach i naprawdę długą żywotnością.
 
Jeśli lubujemy się w ogumieniu produkowanym w Polsce i już szukamy opon na zimę - warto rozważyć zakup Dębica Frigo HP2. Specjalnie zaprojektowany bieżnik doskonale odprowadza śnieg i błoto pośniegowe, sprawiając, że samochód dobrze się porusza nawet na zaśnieżonych trasach. Opona jest także odporna na niskie temperatury i charakteryzuje się doskonałą przyczepnością. Wysoka jakość za niewielką cenę jest możliwa, dzięki obecności marki w rodzinie Goodyear - jednego z największego producentów ogumienia na świecie. W sytuacji, gdy możemy sobie pozwolić na opony z nieco wyższej półki - doskonałym wyborem będzie Nokian WR D4. Ten fińska marka jest jednym z czołowych producentów opon zimowych. Ogumienie marki Nokian świetnie sprawdza się nawet w surowych, skandynawskich warunkach. Oryginalny projekt bieżnika sprawia, że auto nie tylko doskonale się prowadzi w trudnych warunkach atmosferycznych, ale także daje maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Opona od wielu lat doskonale sobie radzi na niezależnych testach bezpieczeństwa, prowadzonych przez niemiecki automobilkluby.