Chrysler Sebring to średniej klasy samochód osobowy, produkowany przez tego amerykańskiego producenta w latach 1996-2010. Na przestrzeni lat linia doczekała się trzech generacji, lecz finalnie została zastąpiona modelem Chrysler 200. W Europie pierwsza generacja Sebringa był oferowany jako odmiana kabriolet modelu Dodge Stratus. 
 
Choć w ciągu ostatnich dekad, potęga Chryslera została nieco nadszarpnięta problemami finansowymi – pojazdy spod skrzydeł tego producenta nadal cieszą się ogromny uznaniem. Jeśli jesteśmy w posiadaniu Chryslera Sebring, warto o niego zadbać, gdyż jest to bez wątpienia klasyk zachodniej motoryzacji. Niezwykle ważnym elementem jest prawidłowy dobór ogumienia. Które opony wybrać?
 

Chrysler Sebring - jaki rozmiar opon?

Do produkcji Chryslera Sebringa fabrycznie wykorzystywano opony w rozmiarze 205/60 R16 i 215/65 R16, jednak opcjonalnie możemy wybrać również ogumienie 215/55 R18. Upewnijmy się jednak, że wybieramy opony w prawidłowym rozmiarze. Tylko wówczas będziemy mieli pewność, że nie narażamy pojazdu na uszkodzenie. Ponadto montaż opon w złym rozmiarze może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze, w których uszkodzenie pojazdu będzie naszym najmniejszym zmartwieniem. Informacje na temat rozmiaru opon możemy uzyskać w autoryzowanym serwisie marki lub u specjalisty ds. obsługi klienta w dobrych salonach oponiarskich – zarówno tych stacjonarnych, tak i online. 
 

Opony letnie do Chrysler Sebring 

Wśród opon letnich na wyróżnienie zasługuje Nokian Tyres Wetproof. Dzięki zastosowaniu asymetrycznego bieżnika opona dobrze radzi sobie w każdych warunkach pogodowych, a także na każdym typie nawierzchni. Fiński producent opracował ten model z myślą o środkowoeuropejskim klimacie, dlatego nie musimy się obawiać, że samochód straci przyczepność podczas pierwszych przymrozków. Pamiętajmy, że ogumienie to jedyny element pojazdu, który ma bezpośredni kontakt z podłożem, dlatego nie powinniśmy oszczędzać na jego wyborze. Bieżnik zastosowany w modelu Wetproof skutecznie minimalizuje ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu oraz zapewnia doskonały komfort prowadzenia. 
 

Opony zimowe do Chrysler Sebring

Jeszcze większą uwagę powinniśmy skupić na wyborze ogumienia zimowego. W naszym kraju pogoda w okresie jesienno-zimowy zmienia się niezwykle dynamicznie – jednego dnia może być sucho i mroźno, innego niezwykle śnieżnie, a jeszcze kolejnego mogą zastać nas roztopy i błoto pośniegowe. Modelem wartym uwagi jest z pewnością Pirelli Cinturato Winter 2. Model ten spełnia restrykcyjne wymagania unijne dotyczące ogumienia zimowego oraz zapewnia cichą i komfortową pracę nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Zgodnie z europejską etykietą, opona ta cechuje się stosunkowo niskimi oporami toczenia oraz krótką trasą hamowania na mokrej nawierzchni. To dwa najważniejsze aspekty, które każdorazowo powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze opon. Alternatywnie możemy postawić na ogumienie Bridgestone Blizzak LM005. To doskonały wybór dla najbardziej wymagających kierowców.
 
Kliknij tutaj, jeśli szukasz opon do Chryslera -> https://www.oponyprofi.pl/opony-do/chrysler