Marki Junak nie trzeba nikomu przedstawiać - motocykle te dobrze znane były już naszym rodzicom. Choć przez pewien czas marka była niedostępna na naszym rynku, to kilka lat temu wróciła do sprzedaży i odniosła spektakularny sukces. Zwłaszcza motocykle z silnikiem o pojemności do 125m3 cieszą się wśród fanów jednośladów ogromną popularnością. Junaka 125 S możemy prowadzić już przy prawie jazdy kategorii B, dzięki czemu dla wielu amatorów dwóch kółek jest to pierwszy motocykl. Doskonały design i wysokiej jakości silnik dają niezapomnianą przyjemność z jazdy. Chcąc cieszyć się najwyższymi osiągami, musimy zadbać jednak o odpowiednie ogumienie. 
 

Jakie opony motocyklowe do Junak 125 S wybrać

Jeśli chodzi o przednią oponę, producent zastosował ogumienie w rozmiarze 80/90-17. Tylna opona jest nieco większa - fabrycznie montowane jest ogumienie w rozmiarze 130/70-17. Dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy wybierajmy ogumienie od renomowanych i sprawdzonych producentów cieszących się dobrą opinią wśród innych fanów jednośladów. Dobrej klasy ogumienie to podstawa, pozwalająca czerpać maksymalną przyjemność z prowadzenia pojazdu. 
 

Opony letnie do motocyklu Junak 125 S

Wśród opon letnich na pewno warto zwrócić uwagę na markę Pirelli Angel City. Jest to bezdętkowa opona idealnie nadająca się do jazdy zarówno po mieście, jak i po podmiejskich szosach. Opona ta charakteryzuje się całkiem niezłym indeksem prędkości i nośności. Wiele osób chwali ją za dobrą przyczepność zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni. Ogumienie Pirelli Angel City świetnie radzi sobie także podczas awaryjnego hamowania. Jeśli poszukujemy opony nieco tańszej - warto wziąć pod uwagę Michelin Pilot Street. Ogumienie to charakteryzuje się identycznym indeksem prędkości (max. 180 km/h), ale nieco wyższym indeksem nośności. Użytkownicy opon Michelin zwracają uwagę na doskonały stosunek ceny do jakości - opona nie tylko świetnie radzi sobie podczas hamowania i startu, ale także cechuje się wyjątkową żywotnością. Dobrze radzi sobie nawet na mokrym asfalcie. 
 

Opony zimowe do motocyklu Junak 125 S

Do Junaka 125s nieco trudniej znaleźć porządne opony zimowe - głównie dlatego, że niewiele osób decyduje się na zimową jazdę jednośladem. Z roku na rok zimy w naszym klimacie są coraz łagodniejsze, dlatego coraz częściej możemy spotkać motocyklistów na polskich drogach nawet na przełomie listopada i grudnia. Dobre zimowe ogumienie to podstawa bezpieczeństwa przy niskich temperaturach. Wśród opon dostępnych na rynku warto zwrócić uwagę m.in. na ogumienie IRC SN23 Urban Snow M+S lub Kenda K701. Opony te cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród amatorów jednośladów. Miękka mieszanka gumowa wykorzystywana do produkcji opon sprawia, że opona dobrze zachowuje się w niskich temperaturach zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Dzięki specjalnie zaprojektowanym lamelką, opony te dobrze radzą sobie podczas jazdy zarówno na śniegu, jak i na błocie pośniegowym. Warto jednak pamiętać, aby w trakcie jazdy zimą zachować szczególną ostrożność.