Ducati to marka doskonale znana wszystkim fanom jednośladów. Co prawda ta włoska firma z 95-letnią tradycją obecnie wchodzi w skład koncernu Volkswagen, jednak ani przez chwilę nie straciła swojego włoskiego pazura. Nie każdy jednak potrzebuje wielkiego ścigacza, aby realizować swoją motoryzacyjną pasję. To właśnie z myślą o fanach lżejszych, bardziej kompaktowych form został stworzony Ducati Monster. 
 
Ten najmniejszy model z włoskiej rodziny Ducati łączy w sobie wszystko to, co potrzeba do świetnej zabawy - doskonały wygląd, sportowy silnik  i nowoczesne technologie. Motocykl oferuje aż trzy tryby jazdy - SPort, Urban oraz Touring. To od nas zależy, jak wykorzystamy ten motocykl. Sami możemy wybrać czy mamy ochotę na efektywną jazdę na jednym kole, czy może chcemy szybko i bezpieczne poruszać się po zatłoczonym mieście. 
 

Jakie opony motocyklowe do Ducati Monster wybrać?

Rozmiar opon do Ducati Monster zależy od tego, jakiej generacji motocyklem się poruszamy. I tak w przypadku Ducati M 620 Monster fabrycznie stosuje się przednie opony w rozmiarze 120/60 ZR17, a tylne w rozmiarze 160/60 ZR17. Z kolei w przypadku Ducati Monster 1200 S wykorzystuje się fabrycznie ogumienie w rozmiarze 120/70 ZR 17 i  190/50 ZR 17. Skupmy się jednak na tym pierwszym modelu. Na rynku mamy szeroki wybór ogumienia doskonale nadającego się do jazdy na tym motocyklu. Który wybrać?
 

Opony letnie do motocykla Ducati Monster

Pirelli Angel ST to opony, które na z pewnością zadowoloną niemal każdego amatora sportowej jazdy. Nie brak opinii, że są to jedne z najbardziej wszechstronnych opon dostępnych na naszym rynku. Kierowcy chwalą sobie nie tylko ich trwałość, ale także fakt, że opona dobrze sobie radzi zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni. Specjalnie zaprojektowany bieżnik dobrze radzi sobie nawet podczas ulewnego deszczu, gwarantując efektywną i bezpieczną jazdę w każdych warunkach pogodowych - oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. Jeśli chcemy, aby nasz Ducati Monster poruszał się na włoskim ogumieniu - warto rozważyć zakup ogumienia Pirelli Diablo Rosso II. Wysokiej jakości mieszanka gumowa i innowacyjny bieżnik sprawiają, że opona ta cechuje się nie tylko świetną żywotnością, ale także fantastycznymi osiągnięciami na mokrej nawierzchni. 
 

Opony zimowe do motocykla Ducati Monster

W naszych warunkach klimatycznych jazda na motocyklu w przypadku mroźnej i śnieżnej zimy jest niemal niemożliwa. Nawet korzystając z najwyższej klasy opon, jazda po nieodśnieżonej, oblodzonej drodze szybko kończy się wywrotką. Wybierając wysokiej jakości ogumienie, możemy jednak przedłużyć sezon motocyklowy nawet o kilka tygodni. Nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie, dlatego powinniśmy wybierać topowych, doświadczonych producentów ogumienia. Dla własnego dobra, jeśli nie mamy wystarczająco środków finansowych na zakup odpowiedniej klasy opon, lepiej zakończyć sezon motocyklowy 2-3 tygodnie wcześniej i w przyszłym roku cieszyć się znowu jazdą niż ryzykować możliwość spowodowania tragicznego wypadku.