Japońska motoryzacja podbija światowe rynki od wielu lat. Jednym z wiodących producentów samochodów i autobusów z kraju kwitnącej wiśni jest Nissan. Historia marki sięga ponad 110 lat, podczas których najlepsi japońscy inżynierowie udoskonalili produkcję pojazdów kołowych. Od 2000 do 2006 roku, Nissan w swojej ofercie miał samochód kompaktowy Nissan Almera N16, który z czasem został zastąpiony przez model Tiida. Co warto wiedzieć o Almerze?
 
Nissan N16 to druga generacja linii samochodów kompaktowych Almera. Model ten cieszył się w naszym kraju dość dużą popularnością. Mimo że model ten nie jest już produkowany od blisko 15 lat, to nadal możemy spotkać na naszych drogach egzemplarze tego modelu w świetnym stanie. Jeśli chcemy cieszyć się bezawaryjną jazdą przez długi czas, warto zadbać o odpowiednie ogumienie, które wypływa nie tylko na komfort prowadzenia, ale także nasze poczucie bezpieczeństwa.
 

Nissan Almera N16 - jaki rozmiar opon wybrać?

W japońskich fabrykach przy produkcji linii Almera stosowało się opony o rozmiarach 175/70 R13, 175/65 R14, 185/65 R15, 185/65 R14, 195/65 R15, 195/55 R15. Zdarza się jednak, że niektórzy kierowcy decydują się na montaż opon nawet w rozmiarze 205/55 R16. Pamiętajmy, że wybór odpowiedniego rozmiaru opon jest kluczowy dla prawidłowej pracy pojazdu. 
 

Jakie opony letnie do Nissan Almera N16?

W zależności od tego, jakim budżetem dysponujemy - na rynku dostępna jest masa świetnych modeli opon w każdym przedziale cenowym. W sektorze premium na uwagę na pewno zasługuje model Michelin Primacy 4, który nie tylko doskonale radzi sobie podczas hamowania na mokrej nawierzchni, ale także cechuje się wyjątkową wytrzymałością i trwałością. To doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie rozwiązania z górnej półki. Jeśli natomiast poszukujemy opony o zrównoważonych osiągach w korzystnej cenie - warto rozważyć zakup ogumienia Kormoran Road Performance. Ta polska marka będąca częścią francuskiego koncernu Michelina, ma dostęp do najlepszych, oponiarskich technologii, dzięki czemu oferuje doskonałej jakości opony w rozsądnej cenie. 
 

Jakie opony zimowe do Nissan Almera N16?

Wśród zimowych opon klasy premium warto zwrócić uwagę na model Nokian WR Snowproof. Poza tym, że spełnia on wszelkie restrykcyjne wymagania unijne dotyczące ogumienia zimowe, to osiąga także zadowalające wyniki w niezawodnych testach bezpieczeństwa. Marka Nokian należy do fińskiego przedsiębiorstwa. Opony przez nią produkowaną sprawdzane są w surowych, skandynawskich warunkach, dzięki czemu możemy mieć pewność, że opona dobrze poradzi sobie na drodze podczas środkowoeuropejskiej zimy. 
 
Jeśli poszukujemy czegoś tańszego, jednak zależy nam, aby ogumienie było europejskiej produkcji i cechowało się doskonałym stosunkiem ceny do jakości - warto sięgnąć po jedną z modeli marki Fulda. Dobrym wyborem będzie zakup opon Kristall Montero 3. Model ten zachowuje bardzo dobrą przyczepność na śniegu, a specjalnie zaprojektowane lamele gwarantują komfort i bezpieczeństwo nawet w trudnych warunkach pogodowych. Pamiętajmy, że opony zimowe wymagają znacznie więcej uwagi niż letnie ogumienie. Warto wybrać markę cenioną i polecaną wśród kierowców.