Chrysler Cirrus to samochód osobowy klasy średniej, produkowany przez amerykańską markę Chrysler w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych. W 1995 roku model ten zdobył tytuł North American Car of the Year. Wraz z wejściem w nowe milenium Chrysler zrezygnował z produkcji modelu Cirrus i skupił się na produkcji Sebringa - pojazdu podobnej klasy. Mimo że od czasu zakończenia produkcji Cirrusa minęły już ponad dwie dekady – nadal możemy go spotkać na europejskich drogach. Jeśli sami jesteśmy jego posiadaczami, warto zastanowić się, jak dobrze o niego zadbać. Które opony wybrać?
 
 

Chrysler Cirrus - jaki rozmiar opon?

Rozmiar opon Chryslera Cirrus może różnić się w zależności od rocznika oraz wybranej opcji wyposażenia. Z tego powodu warto zweryfikować tę informację w instrukcji obsługi pojazdu lub w autoryzowanym serwisie marki. W przypadku Chryslera Cirrus 2.5i z 2000 roku fabrycznie stosowano opony w rozmiarze 195/60R15. Opcjonalnie dobrze sprawdzało się także ogumienie w rozmiarze 205/55R16 i 215/45R17. Pamiętajmy, że źle dobrane opony mogą doprowadzić nie tylko do uszkodzenia pojazdu, ale także do wielu groźnych sytuacji na drodze. 
 

Opony letnie do Chrysler Cirrus

Wśród letnich opon klasy premium w rozmiarze 195/60R15 na wyróżnienie zasługuje z pewnością Yokohama BlueEarth-Es ES32. Ogumienie to jest bezpieczne i zapewnia komfortową jazdę nawet podczas ulewnego deszczu. Dzięki innowacyjnej mieszance gumowej, stworzonej z troską o środowisko, opona zachowuje świetną przyczepność oraz długowieczność. Rzeźba bieżnika sprawia, że ogumienie to doskonale odprowadza wodę spod kół, zapewniając nam na bezpieczeństwo podczas codziennych manewrów drogowych. Jeśli na co dzień mieszkamy w mieście i nie chcemy się martwić jesiennymi przymrozkami - warto rozważyć także zakup ogumienia całorocznego Nokian Tyres Seasonproof. Model ten notuje bardzo dobre wyniki w niezależnych testach bezpieczeństwa. Dzięki niskim oporom toczenia opona zużywa się w sposób równomierny. Mają one także wpływ na oszczędność spalanego paliwa. Dzięki zastosowaniu kierunkowego bieżnika opony Nokian Tyres Seasonproof dobrze odprowadzają wodę, śnieg i błoto spod kół. Pozwala to na znaczące ograniczenie ryzyka wystąpienia zjawiska akwaplanacji. 
 

Opony zimowe do Chrysler Cirrus

W przypadku opon zimowych warto postawić na sprawdzonych producentów ogumienia. Dunlop SP Winter Response 2 to gwarancja bezpieczeństwa i komfortu podczas codziennej jazdy. Opona ta spełnia wszelkie restrykcyjne wymogi narzucane na producentów przez Unię Europejską w zakresie opon zimowych. Dunlop to marka, która może pochwalić się ponad 130-letnią tradycją i doświadczeniem. Obecnie jest częścią amerykańskiego przedsiębiorstwa Goodyear. To doskonały wybór dla osób, które cenią sobie wysoką jakość wykonania produktu i najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Ciekawą alternatywą dla tej marki może być Continental WinterContact TS 870. Opony te cieszą się bardzo dobrymi opiniami zarówno wśród specjalistów, jak i zwykłych kierowców.