Marka Chrysler działa na rynku motoryzacyjnym już od blisko stu lat. Obecnie jest częścią francusko-włosko-amerykańskiego koncernu motoryzacyjnego Stellantis i nadal budzi spore zainteresowanie wśród kierowców. W ofercie tej amerykańskiej marki znajdziemy m.in. model Chrysler Aspen. Jest to samochód typu SUV klasy wyższej, który był produkowany w latach 2006-2008 i został on zaprojektowany z myślą o amerykańskich kierowcach, jednak zainteresowanie wzbudził także w Europie. Choć od zakończenia jego produkcji minęło już blisko 15 lat, nadal możemy go spotkać na polskich drogach. Które opony wybrać, abyśmy mogli cieszyć się wysokim komfortem jazdy i bezpieczeństwem mimo upływu lat?
 

Chrysler Aspen - jaki rozmiar opon?

Rozmiar opon do Chryslera Aspena różni się w zależności od rocznika i modelu wyposażenia, który posiadamy. Amerykański producent w swoich fabrykach stosował opony m.in. w rozmiarze 265/60R18 oraz 245/70R17. Opcjonalnie dobrze sprawdzają się także opony 265/55R19 oraz 265/50R20. Pamiętajmy jednak, że rozmiar ogumienia w naszym pojeździe musi być dostosowany do zaleceń producenta. Z tego powodu warto sprawdzić tę informację w instrukcji obsługi pojazdu lub w autoryzowanym serwisie producenta. Montaż opon w złym rozmiarze może skutkować nie tylko uszkodzeniem pojazdu, ale również wieloma niebezpiecznymi sytuacjami na drodze.
 

Opony letnie do Chrysler Aspen

Dobrej jakości opony to najlepsza polisa ubezpieczeniowa, w jaką możemy zainwestować dla nas i naszego pojazdu. W przypadku letniego ogumienia do Chryslera Aspen warto rozważyć zakup opon Bridgestone Turanza T005. Jest to seria, która charakteryzuje się niskimi oporami toczenia oraz wyjątkowo trwałą mieszanką gumową. Dzięki wzmocnieniu bocznych ścianek opony Turanza dobrze radzą sobie nawet na długich trasach. Ogumienie to charakteryzuje się świetnymi parametrami w zakresie indeksu nośności i prędkości. Ponadto, dzięki zastosowaniu innowacyjnej, asymetrycznej rzeźby bieżnika, opona ta dobrze sprawdza się podczas hamowania zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni, a otwarte rowki w znacznym stopniu redukują ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu. To doskonały wybór zarówno do miasta, jak i dla osób lubujących się w turystyce samochodowej – także na dłuższych dystansach. Z oponami Bridgestone niestraszna nam będzie także jesienna, deszczowa pogoda.
 

Opony zimowe do Chrysler Aspen

Jeszcze większą uwagę powinniśmy skupić na zakupie odpowiednich opon zimowych. W środkowoeuropejskim klimacie pogoda jest niezwykle kapryśna i nigdy nie wiemy, czy w kolejnym tygodniu zastanie nas śnieżyca, roztopy czy słoneczna, lecz mroźna pogoda. Marką opon, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest Yokohama BluEarth Winter V905. Ten japoński producent opon należy do grona największych i najstarszych firm oponiarskich na świecie. Wspomniany model spełnia wszelkie normy unijne w zakresie ogumienia zimowego, co potwierdzają liczne niezależne testy bezpieczeństwa, prowadzone co roku przez topowe niemieckie automobilkluby. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii opona ta dobrze radzi sobie zarówno na śniegu i błocie pośniegowym, jak i podczas deszczu. To doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie komfort i bezpieczeństwo.