Renault Megane to samochód osobowy klasy kompaktowej, który od 1995 roku produkowany jest pod marką Renault. W tym czasie model doczekał się aż czterech odsłon i do dziś jest to jedna z najpopularniejszych linii tego francuskiego producenta. Czwarta generacja tej serii została zaprezentowana po raz pierwszy podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2015 roku. Niezależnie od tego, czy zdecydowaliśmy się na zakup nowego modelu z salonu czy używanego pojazdu z drugiej ręki - jeśli chcemy, aby auto nam długo służyło, musimy o nie odpowiednio zadbać. Kluczową sprawą jest prawidłowy dobór ogumienia. Które opony wybrać?
 

Renault Megane - jaki rozmiar opon?

Jako że model ten doczekał się w ciągu ostatnich 27 lat aż czterech generacji - trudno wskazać jednoznacznie fabryczny rozmiar opon. Wszystko bowiem zależy od tego, na jaki rocznik się zdecydowaliśmy przy zakupie i jaką opcję wyposażenia. Może to być ogumienie w rozmiarze 65/70 R13, 175/70 R13, 175/70 R14, jak również 205/55 R16, 225/40 R18, 235/40 R18. Rozmiar opon jest niezwykle ważny dla naszego bezpieczeństwa, dlatego warto upewnić się, jakie opony są kompatybilne z naszym modelem. Informacje te możemy znaleźć w instrukcji obsługi pojazdu oraz w autoryzowanym serwisie producenta. 
 

Opony letnie do Renault Megane

Na rynku znajdziemy opony letnie do Renault Megane w każdej cenie. Wśród ogumienia klasy premium warto zwrócić uwagę na model Michelin Primacy 4. Opona ta doskonale zachowuje się podczas hamowania zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni, dzięki czemu idealnie sprawdza się podczas codziennych manewrów drogowych. Ponadto ogumienie to charakteryzuje się wysokim indeksem prędkości i stosunkowo niskimi oporami toczenia, co z kolei wpływa na żywotność opony oraz niski poziom zużycia paliwa. Jeśli szukamy czegoś w nieco niższej cenie - warto rozważyć zakup opon Kormoran Road Performance. Ten polski producent ogumienia będący częścią francuskiego koncernu Michelin oferuje opon bardzo dobrym stosunku ceny do jakości. Asymetryczny bieżnik dobrze odprowadza wodę podczas deszczu, a mieszanka gumowa na bazie krzemionki jest odporna na wysokie temperatury. To doskonały wybór zwłaszcza dla osób, które na co dzień wykorzystują samochód głównie do jazdy po mieście.
 

Opony zimowe do Renault Megane

W przypadku opon zimowych z segmentu ekonomicznego - na wyróżnienie zasługuje ogumienie od innego polskiego producenta, a mianowicie - Dębica Frigo HP2. Dębica jest częścią amerykańskiego koncernu Goodyear, dzięki czemu opony produkowane w zakładach Dębicy spełniają surowe, restrykcyjne normy. Opona dobrze radzi sobie na zakrętach oraz w niskich temperaturach. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu bieżnikowi w kształcie litery "W" opona dobrze wgryza się w śnieg i błoto pośniegowe, zapewniając nam komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Jeśli poszukujemy ogumienia z wyższej półki, warto sięgnąć po ogumienie Nokian WR D4. Ogumienie to spełnia wszelkie restrykcyjne normy unijne w zakresie bezpieczeństwa, co potwierdzają niezależne testy prowadzone przez topowe, niemieckie automobilkluby. Nokian to fiński producent, który swoje ogumienie produkuje z myślą o skandynawskim klimacie, dlatego doskonale radzi sobie z warunkami atmosferycznymi panującymi zimą. To świetny wybór dla osób, które poszukują opon charakteryzujących się najwyższą jakością.