Mitas to marka opon, której historia sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku. Pierwotnie była to spółka zależna od francuskiego producenta ogumienia Michelin, jednak po wojnie marka została znacjonalizowana. Marka ta od dekad produkuje opony użytkowe do traktorów, maszyn rolniczych i budowlanych, a nawet samolotów. Fanom motoryzacja Mitas kojarzy się jednak przede wszystkim z oponami motocyklowi. Co wyróżnia opony tej marki na tle konkurencji? 
 
Współcześnie Mitas jest częścią szwedzkiego koncernu Trelleborg AB i obecnie pełna nazwa przedsiębiorstwa to Trelleborg Wheel Systems Czechy. Choć sama firma zmieniła swoją nazwę, marka Mitas nadal pozostała w użyciu. Ma to związek z faktem, że przez dekady nazwa ta wypracowała renomę nie tylko na rynku europejskim, ale i amerykańskim - choć tam jest kojarzona przede wszystkim z rynkiem opon rolniczych. Skupmy się jednak na ogumieniu motocyklowym.
 

Opony motocyklowe Mitas - dekady innowacji

Choć marka Mitas cechuje się ogromnym przywiązaniem do tradycji, to firma nie ustaje w badaniach nad nowymi projektami i nowoczesnymi rozwiązaniami. Wyspecjalizowana kadra inżynierów i projektantów robi wszystko, aby opony motocyklowe Mitas oferowały miłośnikom jednośladów komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że marka ta przykłada dużą uwagę do kwestii ekologicznych. Opony Mitas produkowane są bowiem przy użyciu minimalnej ilości substancji chemicznych. Przedsiębiorstwo w ten sposób wpisuje się w eko trend społecznej odpowiedzialności biznesu.
 
W ofercie brandu znajdziemy opony przeznaczone zarówno przeznaczone do skuterów, jak i motocykli terenowych, trailowych i szosowych. Tak szeroki wachlarz ogumienia sprawia, że każdy wielbiciel motoryzacji z pewnością znajdzie coś dla siebie. 
 

Mitas - opony motocyklowe - opinie kierowców

Główną zaletą ogumienia Mitas jest fakt, że marka oferuje produkty charakteryzujące się doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Za stosunkowo nieduże pieniądze możemy pozyskać opony, które przeszły rygorystyczne testy bezpieczeństwa i zapewniają niebywałą przyjemność jazdy w każdych warunkach pogodowych. Kierowcy zwracają ponadto uwagę na to, że ogumienie Mitas jest łatwe w założeniu, a dzięki wysokiej klasy mieszance gumowej i rzeźbie bieżnika - opona dobrze wgryza się w podłoże podczas jazdy na nieutwardzonej drodze. 
 
Ważna jest także sama konstrukcja opony. Mitas motocyklowe ogumienie produkuje od dawna. To z kolei przekłada się na spore doświadczenie inżynierów w tym zakresie. Opony marki Mitas są niebywale wytrzymałe i odporne na ścieranie, dlatego chętnie wykorzystywane są nie tylko przez miłośników jazdy rekreacyjnej, ale także przez sportowców. Ponadto przedsiębiorstwo zadbało nie tylko o szeroki zakres zastosowania opon, ale także o gamę rozmiarową. Jeśli poszukujemy opon europejskiej produkcji, które zapewnią nam doskonałe właściwości jezdne, a przy tym nie chcemy wydawać fortuny na ich zakup - wybór ogumienia Mitas będzie doskonałym rozwiązaniem.