Marki Bridgestone nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to jeden z topowych światowych producentów ogumienia zarówno samochodowego, jak i motocyklowego. Wiele osób jednak nie zdaje sobie sprawę, że za tą anglosaską nazwą kryje się najwyższa japońska jakość, oparta na dekadach doświadczenia i skrupulatnej pracy tysięcy inżynierów. Japończycy przez lata udoskonalali technologie produkcji opon, aby zapewnić kierowcom to, co w prowadzeniu pojazdów najważniejsze - komfort i bezpieczeństwo.
 

Historia marki Bridgestone

Przedsiębiorstwo Bridgestone Corporation zostało założone 80 lat temu w japońskim mieście Kurume, choć już w 1937 roku siedziba firmy została przeniesiona do Tokio. Po drugiej wojnie światowej firma rozpoczęła produkcję opon motocyklowych, a już w 1964 wypuszczona na rynek pierwszą japońską oponę radialną do samochodów osobowych. Międzynarodowa ekspansja firmy rozpoczęła się w latach 80. po kupieniu przez przedsiębiorstwo pierwszej fabryki w USA. Dziś opony tej japońskiej marki dostępne są w ponad 150 krajach na całym świecie, a przedsiębiorstwo posiada blisko 60 fabryk na całym świecie. Tylko w Polsce firma posiada cztery fabryki oraz centrum usług wspólnych. Bridgestone dostarcza opony takim koncernom jak Volkswagen, Honda, Toyota Motor Corporation czy Stellantis. 
 

Opony motocyklowe Bridgestone - jakie są opinie?

Ogumienie Bridgestone od lat należy do grona najczęściej polecanych opon na świecie. Nic więc dziwnego, że Bridgestone Corporation to największy producent wyrobów gumowych i opon na świecie. Opony tego producenta cieszą się szczególną popularnością w obu Amerykach i rodzimej Japonii, choć oczywiście nie można im odmówić sławy także na starym kontynencie. Ogumienie Bridgestone stosowane jest nie tylko w samochodach osobowych, ale także w autach ciężarowych i dostawczych, a także motocyklach i samochodach wyścigowych. Jest to bez wątpienia marka premium nastawiona na wysokie osiągi i doskonałą jakość wykonania. Bridgestone oferuje szeroką gamę opon motocyklowych zapewniających świetną przyczepność i w zależności od modelu doskonałe prowadzenie na suchy i mokrych nawierzchniach, a nawet torze wyścigowym.
 

Opony motocyklowe bridgestone - najpopularniejsze modele

Opony motocyklowe Bridgestone dostępne na naszym rynku możemy podzielić na sześć kategorii: modele wyścigowe, sportowe, turystyczne, custom, adventure i off road. Czym się charakteryzuje każdy z tych modeli? Opony wyścigowe cechuje szybkość, doskonałe osiągi na zakrętach i szybkie rozgrzewanie się. Są idealne do widowiskowej jazdy po torze. Podobne parametry cechuje także ogumienie sportowe, jednak ono dobrze radzi sobie również na publicznych drogach. Opony turystyczne i custom zapewniają doskonały przebieg, świetne osiągi na mokrej i suchej nawierzchni oraz wydłużoną żywotność opon. Są to modele idealne dla motocyklistów ceniących sobie najwyższy komfort prowadzenia pojazdu każdego dnia. Fani nieco bardziej ekstremalnej jazdy terenowej powinni wybrać między modelem off road lub adventure.