Kawasaki to jeden z największych producentów motocykli na świecie. Wspólnie z pozostałymi graczami wielkiej czwórki - Hondą, Suzuki i Yamahą - kontrolują ponad 50% światowego rynku motocyklowego. Koncern ten powstał w 1969 roku na skutek połączenia Kawasaki Dockyard, Kawasaki Rolling Stock Manufacturing i Kawasaki Aircraft. Od 1975 roku firma aktywnie produkuje motocykle na rynek amerykański. 
 
Jedną z topowych serii motocykli tego japońskiego producenta jest Kawasaki Vulcan. Są to doskonałe jednoślady typu cruiser produkowane od 1985 roku. Cruiser to typ motocykla zaprojektowanego z myślą o turystycznych trasach. Jednoślady te charakteryzuje niskie położenie siedzenia kierowcy oraz brak rozbudowanej karoserii. Każdy doświadczony kierowca zdaje sobie sprawę, że kluczowym elementem pojazdu, pozwalającym cieszyć się bezpieczeństwem i osiągami są odpowiednio dobrane opony.
 

Jakie opony motocyklowe do Kawasaki Vulcan wybrać?

Kawasaki Vulcan S cieszy się sporą popularnością wśród amatorów jednośladów. Zgodnie ze specyfikacją techniczną, przednia opona w naszym motocyklu powinna mieć rozmiar 120/70 ZR18 59W, natomiast tylna - 160/60 ZR17 69W. Rozmiar to jednak nie wszystko. Na rynku istnieje cała masa opon w różnych klasach gatunkowych i cenowych. Na które opony warto zwrócić uwagę? Które z nich oferują najlepszy stosunek ceny do jakości?
 

Opony letnie do motocyklu Kawasaki Vulcan

O dobre ogumienie warto zadbać o każdej porze roku. W końcu jest to jedyny element naszego motocykla, który ma bezpośredni kontakt z podłożem. Spośród opon letnich na wyróżnienie z pewnością zasługuje ogumienie marki Pirelli - zwłaszcza modele Diablo Rosso II i Angel GT II. Diablo Rosso II to opona stworzona do jazdy w ruchu ulicznym. Cechuje się ona długą żywotnością i świetną przyczepnością. Włoski producent zadbał o to, aby jazda motocyklem była bezpieczna nawet w europejską, deszczową pogodę. Model Angel GT II sprawdzi się z kolei lepiej w przypadku amatorów długodystansowych podróży. Innowacyjny bieżnik sprawia, że opona dobrze odprowadza wodę, nie ślizga się oraz zachowuje odpowiednią przyczepność w każdej sytuacji. Nowoczesna mieszanka gumy zapewnia oponie  długie przebiegi i bezpieczeństwo podczas turystycznej jazdy.
 

Opony zimowe do motocyklu Kawasaki Vulcan

W polskich warunkach klimatycznych niełatwo jest podróżować jednośladem zimą. Nawet jeśli uda nam się znaleźć odpowiednie, zimowe ogumienie, to jazda motocyklem w mroźne i śnieżne dni nie należy do zbyt komfortowych i prędzej czy później może skończyć się wywrotką - zwłaszcza jeśli zima znowu zaskoczy drogowców. Z racji tego, że zimy mamy w ostatnich latach stosunkowo łagodne, wybierając opony klasy premium możemy przedłużyć sezon motocyklowy nawet o kilka tygodni. O ile tanie, importowane opony nie najlepiej radzą sobie jesienią, o tyle ogumienie renomowanych producentów zachowuje dobrą przyczepność nawet w deszczowy dzień. Niezależnie od tego z jakich opon korzystamy, warto zachować ostrożność i wyobraźnię na drodze, abyśmy zakończyli sezon bezpiecznie. Pozwoli nam się to na nowo cieszyć przyjemną jazdą wiosną - bez kontuzji czy rehabilitacji.