Hyundai Kona to miejski crossover produkowany od 2017 przez koncern Hyundai Motor Company. Został stworzony z myślą o kierowcach, dla których popularne SUV-y typu Tucson czy Santa Fe,  były po prostu za duże. Pojazd charakteryzuje się trzema poziomami świateł przednich, a także licznymi systemami bezpieczeństwa m.in. ostrzeganie przed  pojazdem nadjeżdżającym z bocznej strony i z tyłu, a także asystent utrzymywania pasa ruchu. Od 2018 roku produkowana jest także elektryczna wersja tego samochodu. Hyundai Kona doskonale sprawdza się zarówno w miejskich, jak i podmiejskiej warunkach. Chcąc jednak cieszyć się z maksymalnych osiągów i wysokiego komfortu jazdy, warto zainwestować w odpowiednie ogumienie. Które opony wybrać do Hyundai Kona wybrać?
 

Hyundai Kona - jaki rozmiar opon

Hyundai w tym modelu fabrycznie montuje opony w rozmiarze 205/60R16, jednak nie są to jedyne opony dopuszczane przez producenta. Pamiętajmy jednak, że decydując się na zakup ogumienia w fabrycznym rozmiarze, możemy być pewni, że opona będzie dobrze współpracowała z systemami bezpieczeństwa. Mimo wszystko do Hyundaia Kona świetnie będą pasowały także opony w rozmiarach 215/55R17, 225/35R19 oraz 235/45R18. 
 

Które opony wybrać do Hyundai Kona wybrać?

Jeśli nie lubimy przepłacać, a zależy nam na wysokiej jakości oponach od europejskiego producenta, najlepszym wyborem będzie Fulda EcoControl HP 2. Fulda to niemiecki producent opon istniejący już od blisko 115 lat i od dekad z powodzeniem specjalizuje się w produkcji opon klasy średniej. Model EcoControl HP 2 to doskonałe opony letnie do Hyundai Cona, polecane w niezależnych, niemieckich testach bezpieczeństwa. Opona ta charakteryzuje się nie tylko długą żywotnością i świetną przyczepnością, ale także niskimi oporami toczenia, dzięki czemu samochód spala mniej benzyny podczas jazdy. Jeśli natomiast zależy nam na oponach klasy premium - warto rozważyć zakup opon Dunlop SP Sport Bluresponse. Dunlop to marka należąca do jednego z największych koncernów w branży oponiarskich - Goodyear, dzięki czemu inżynierowie korzystają z najnowszych zdobyczy technologicznych już na etapie wstępnego projektowania. Model ten już od blisko 10 lat świetnie radzi sobie na niezależnych testach bezpieczeństwa. Innowacyjna rzeźba bieżnika sprawia, że auto zachowuje na drodze doskonałą przyczepność nawet w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Wysoki indeks prędkości zapewnia bezpieczeństwo i komfort jazdy, a zamknięte rowki świetnie redukują hałas powstający w wyniku pracy opony.
 
Poszukując opon zimowych, wśród modeli klasy premium z pewnością warto zwrócić uwagę na ogumienie Nokian WR D4. Podobnie jak wspomniane wyżej opony Dunlop, także ten model od lat z powodzeniem otrzymuje rekomendacje największych niemiecki automobilklubów. Nokian Tyres to jedyny producent opon na świecie, który specjalizuje się w produkcji opon stricte zimowych. Firma swoją siedzibę ma w Finlandii i tam też testuje swoje produkty - w surowych, skandynawskich warunkach. Ogumienie tej marki dzięki trwałości i niezawodności doskonale sprawdzi się zimą w Polsce. Opony te spełniają wszelkie unijne normy dotyczące ogumienia zimowego. Wśród opon z segmentu ekonomicznego, na pewno warto wziąć pod uwagę zakup ogumienia Imperial Snowdragon HP. Opony tego belgijskiego producenta od lat cieszą się ogromną popularnością, ze względu na świetny stosunek ceny do jakości. Mimo dość niskiej ceny, ogumienie to świetnie sprawdza się w trakcie jazdy po suchej, mokrej, jak i zaśnieżonej nawierzchni.