Sezonowa wymiana opon ma ogromne znaczenie, zwłaszcza dla kierowców pokonujących na co dzień długie trasy. Zapewnia ona maksymalne osiągi, a dobrze dobrane opony gwarantują również doskonałą przyczepność nawet podczas ulewnego deszczu.  Podobnie jak w przypadku zakupu samochodu - także w przypadku wyboru ogumienia, warto poświęcić trochę czasu na wybranie najlepszego modelu do naszych potrzeb. Gdzie kupić opony letnie?
 

Jakich specyfikacji szukać na oponach letnich?

Przeglądając ofertę opon letnich, zwróćmy uwagę na kilka najważniejszych parametrów. Przede wszystkim sprawdźmy, jak opona wypada w testach bezpieczeństwa - zwłaszcza w przypadku hamowania na mokrej nawierzchni. Nie chcemy przecież podczas pierwszego ulewnego deszczu spowodować kolizji. Poza tym warto sprawdzić klasę energetyczną wybranej opony oraz jak kształtują się opinie na temat danego modelu w sieci. Opony letnie najlepiej kupować w autoryzowanych serwisach oponiarskich, sklepach internetowych lub w salonach stacjonarnych. Ważne, aby opona posiadała wszelkie unijne atesty, gwarantujące jakość wykonania. Wybierając sklep internetowy, możemy natomiast sporo zaoszczędzić. 
 

Opony letnie ze średniej półki cenowej

Topowi producenci opon robią wszystko, aby sprostać wymaganiom swoich klientów - także w segmencie średnim. Uniroyal RainSport 5, marka należąca do koncernu Continental to jeden z najlepszych wyborów, jakie możemy dokonać, wybierając opony średniej klasy. Producent zadbał o to, aby opona dobrze radziła sobie nawet podczas ulewnego deszczu. Innowacyjna rzeźba bieżnika doskonale odprowadza wodę, dając poczucie bezpieczeństwa i komfortu w każdych warunkach pogodowych. Doskonałą stosunkiem ceny do jakości wyróżnia się także model Nexen N'Blue HD Plus. To ogumienie koreańskiej produkcji od lat jest polecane przez liczne europejskie testy bezpieczeństwa. Eksperci zwracają uwagę przede wszystkim na świetną przyczepność na zakrętach oraz bardzo dobrą wydajność opon. 
 

Opony letnie z wysokiej półki cenowej

Niektórzy twierdzą, że idealne opony nie istnieją. Po części mają oni oczywiście rację, gdyż technologia produkcji opon jest stale udoskonalana i czołowi światowi producenci prześcigają się w innowacyjnych rozwiązaniach. Są jednak opony z klasy premium, którym do perfekcji naprawdę blisko. Przykładem może być Continental EcoContact 6, który jako jeden z niewielu modeli dostępnych na naszym rynku odznaczony został najwyższą klasą wydajności energetycznej i przyczepności na mokrej nawierzchni w ramach unijnych testów. W porównaniu do swojego poprzedniego szósta generacja opon EcoContact jeszcze bardziej wpływa na komfort prowadzenia, oporu toczenia zostały zredukowane, a dzięki zaawansowanej technologii Green Chili 2.0, opona cechuje się długą żywotnością i dobrze hamuje na suchych i mokrych nawierzchniach. 
 
Wśród opon premium na wyróżnienie zasługuje również Goodyear Efficientgrip Performance 2, który, choć cechuje się nieco wyższymi oporami toczenia, to nadal doskonale sprawdza się w każdych warunkach pogodowych. Doświadczenie tego amerykańskiego producenta sprawia, że opon jest polecana przez wielu kierowców w Polsce i za granicą, gwarantując maksymalne poczucie komfortu i bezpieczeństwa.