Motocykl Honda MSX125 to doskonały wybór dla młodych motocyklistów. Niebanalny wygląd, świetne parametry techniczne, a także zawieszenie i hamulce pełnowymiarowego motocykla. Model wyposażony jest w silnik o pojemności 125 cm3, dzięki czemu, jeśli posiadamy prawo jazdy kategorii B minimum 2 lata, nie musimy wyrabiać dodatkowych uprawnień. Honda MSX125 to doskonały wybór do jazdy po miejskich ulicach. Nie tylko zapomnimy o korkach i problemach z parkowaniem, ale także szybko dostaniemy się nawet w najbardziej oddalone dzielnice naszego miasta. Jeśli chcemy, aby jazda na naszym motorze była bezpieczna, musimy pamiętać jednak o odpowiednim ogumieniu. 
 

Jakie opony motocyklowe do Honda MSX125 wybrać?

Opony przednie w Hondzie MSX 125 mają rozmiar 120/70-12. Tylne natomiast powinniśmy zakupić w rozmiarze 130/70-12. Wybór ogumienia ma kluczowe znaczenie dla komfortu jazdy i bezpieczeństwa, zwłaszcza w tak zmiennym klimacie, jaki panuje w Polsce. Mimo że coraz łatwiej dostępne są tanie, dalekowschodnie marki opon, to przy wyborze ogumienia do motocykla powinniśmy kierować się nie ceną, a przede wszystkim jakością. Jakie opony są szczególnie polecany do Hondy MSX125?
 

Opony letnie do motocyklu Honda MSX125

Pirelli Scorpion Trail II to doskonały wybór dla każdego amatora jazdy na jednośladzie. Opony te, charakteryzują się nie tylko doskonałymi osiągami, ale i są niezwykle bezpieczne. Równomiernie zużycie pozwala zachować odpowiednie parametry ogumienia na stabilnym poziomie, a specjalnie zaprojektowany bieżnik sprawia, że motocykl świetnie się prowadzi nawet na mokrej nawierzchni. Włoskie przedsiębiorstwo Pirelli posiada doświadczenie w produkcji opon już od blisko 150 lat. Jest to jeden  pięciu największych przedsiębiorstw oponiarskich na świecie. Do Hondy MSX125 świetnie także pasować będzie model Angel GT II, tego samego producenta. 
 

Opony zimowe do motocyklu Honda MSX125

W ostatnich latach możemy zaobserwować coraz łagodniejsze zimy. Dzięki temu motocykliści dłużej mogą cieszyć się bezpieczną i komfortową jazdą. Nie każda opona jednak nadaje się na do jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych. Modelem, na który z pewnością warto zwrócić uwagę, jest Michelin City Grip Winter. Dzięki specjalnym lamelom opona bardzo dobrze radzi sobie podczas jazdy na świeżym i mokrym śniegu. City Grip Winter charakteryzuje się także doskonałą przyczepnością zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Wybór zimowej opony najlepiej skonsultować bezpośrednio z doradcą klienta. 
 
W zależności od tego, czy poszukujemy ogumienia na całą zimę, czy chcemy jedynie wydłużyć nasz sezon o kilka tygodni, potrzebne nam będą nieco inne opony. Pamiętajmy, że opony, które świetnie nadają się do letnich podróży, raczej nie sprawdzą się na śliskiej lub zaśnieżonej nawierzchni. Zwłaszcza w mieście, gdzie stale musimy zachować wzmożoną czujność, każdy metr drogi hamowania jest niezwykle ważny. Jeśli nie czujemy się pewnie za kierownicą motocykla w zimowej atmosferze, najlepiej pozostawić go jednak w garażu, aby na wiosnę znów móc się cieszyć bezpieczną jazdą.