Yamaha MT 125 to jeden z popularnych modeli znanego japońskiego producenta, który możemy prowadzić, mając zwykłe prawo jazdy kategorii B. Model ten charakteryzuje się świetnym, sportowym wyglądem oraz osiągami, które doskonale sprawdzą się podczas jazdy po miejskich ulicach. Pragnąc zapewnić sobie maksymalne poczucie bezpieczeństwa, powinniśmy wiedzieć, jakie ogumienie dla Yamahy MT 125 wybrać. Pozwoli nam to czerpać większą przyjemność z jazdy w każdych warunkach pogodowych.
 

Jakie opony motocyklowe do Yamaha 125 wybrać?

Jeśli chodzi o oponę przednią, to najlepiej wybrać te w rozmiarze 100/80-17 TL 52H. W przypadku tylnych opon powinniśmy wybrać ogumienie w rozmiarze 140/70-17 TL 66H. W przypadku, gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości co do rozmiaru opon, które powinniśmy zastosować w naszej maszynie, warto skorzystać z porady autoryzowanego serwisu Yamahy lub specjalisty ds. obsługi klienta w dobrej klasie sklepie oponiarskim. Możemy oczywiście także wyczytać rozmiar z już używanych opon. Ważne, aby wybierać opony dostosowane do każdych warunków atmosferycznych. 
 

Polecane opony letnie do motocykla Yamaha 125

Na polskim rynku oponiarskim dostępne jest wiele modeli ogumienia dostosowanych do tego typu motocykli. W związku z tym, że zimowa jazda miejska motocyklem nie należy do najprzyjemniejszej, rzadko możemy natrafić na dobre opony zimowe do motocykla Yamaha 125. Warto postawić zatem na opony wszechstronne, które dobrze radzą sobie w każdych warunkach pogodowych. 
 
Wśród opon klasy premium warto na pewno zwrócić uwagę na ogumienie marki Pirelli Sport Demon. Opona ta charakteryzuje się niezwykle wysoką przyczepnością zarówno na suchych, jak i na mokrych nawierzchniach, zapewniając przy tym doskonałe przebiegi. Jest to bezpieczna, wielowarstwowa opona zapewniającą świetną sterowalność motocyklem nawet przy nagłej zmianie kierunku jazdy. Motocykliści korzystający z ogumienia Pirelli Sport Demon zwracają uwagę, że opona nie tylko doskonale sprawdza się na suchej nawierzchni, ale także charakteryzuje się świetną przyczepność w śniegu. Jazda motocyklem na tych oponach niesie za sobą jeszcze jeden plus - opony Pirelli Sport Demon wpływają niezwykle korzystnie na zużycie paliwa. Są to także opony bardzo wytrzymałe, a więc wytrzymają zapewne nie jeden sezon.
Natomiast jeśli poszukujemy czegoś tańszego, o dobrym stosunku ceny do jakości - z pewnością rozważyć zakup opon Metzeler Sportec Street - czyli submarce produkującej opony motocyklowe, również należącej do Pirelli. Opony te charakteryzują się wysokim indeksem prędkości i świetnie sprawdzają się w jeździe po mieście, jak i po podmiejskich szosach. Model ten lepiej sobie radzi na suchych niż mokrych nawierzchniach, lecz oba wyniki są bardzo satysfakcjonujące. Opona zapewnia całkiem niezłą sterowalność pojazdu, a także jest dość wytrzymała - to świetny wybór dla osób, które chcą znaleźć kompromis między ceną a jakością.